Почесне Консульство
Республіки Казахстан
в Західній Україні
Почесне Консульство
Республіки Казахстан
в Західній Україні
Про Казахстан Консульство Новини Проекти Контакти Корисні посилання
"Львівську політехніку відвідав Надзвичайний та Повноважний Посол Казахстану в Україні Заутбек Турисбеков та Почесний Консул Республіки Казахстан у Західній Україні Галина Маслюк".
2013.05.03

  

 3 травня ректор Національного університету «Львівська політехніка», голова Ради ректорів Львівщини професор Юрій Бобало прийняв Надзвичайного та Повноважного Посла Республіки Казахстан в Україні Заутбека Турисбекова і Почесного Консула Казахстану у Західній Україні Галину Маслюк.

Під час дружньої бесіди Заутбек Турисбеков наголосив, що Україна і Казахстан можуть співпрацювати у різних сферах економіки, у запровадженні інноваційних технологій, в науково-освітній сфері.

Чимало уваги він приділив розвитку вищої освіти у цій великій середньоазійській країні. Казахський гість, зокрема, повідомив, що, починаючи з 1994 року, вони скерували у сто кращих університетів світу 9400 своїх юнаків і дівчат. Тепер кожному студентові за межами країни виділяють на рік 70 тисяч доларів. Але не відмовляються казахи і від розвитку власної освіти і науки. 2010 року розпочав свою діяльність «Назарбаєв університет». Це своєрідний національний бренд. У цьому ВНЗ, де розгорнута найновіша матеріально-технічна база, створені чудові житлово-побутові умови для викладачів і студентів, читають лекції науковці з кращих університетів світу. Після чотирьох років навчання в Астані студенти ще рік навчатимуться у найпрестижніших університетах Європи, США і Канади.

Проте занепокоєні в Казахстані станом профтехосвіти. Для здійснення двох п’ятирічок «індустріалізації та новацій» бракує кваліфікованих робітничих кадрів. Як відомо, президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв понад півстоліття тому навчався в одному із Дніпродзержинських профтехучилищ. У знак своєї поваги до цього навчального закладу він вирішив коштом Казахстану докорінно його оновити і щорічно скеровувати туди 30 юнаків для здобуття професій електрогазозварювальника, кранівника, слюсаря.

Казахський  Посол розповів також, що у його країні стає модним і престижним, коли випускники ВНЗ своїм коштом ремонтують і обладнують ті аудиторії, де колись вчилися. Про таку благодійність нагадуватимуть скромні пам’ятні таблички у цих приміщеннях. Натомість ректор Львівської політехніки професор Юрій Бобало наголосив, що такий досвід є і у нас. Він, зокрема, розповів про багатогранну діяльність Асоціації випускників університету.

Заутбек Турисбеков повідомив про рішення Посольства і Почесного Консула Казахстану  у Західній Україні (до речі, випускниці Львівської політехніки) Галини Маслюк капітально відремонтувати за час літніх канікул одну з аудиторій університету. Цю пропозицію ректор із вдячністю прийняв.

Під час бесіди співрозмовники торкнулися і перспектив розвитку зовнішньоекономічного співробітництва між нашими країнами. У Казахстані, як відомо, вирощують переважно пшеницю твердих сортів. Борошно для виготовлення макаронних виробів закуповують багато західних країн. Але цієї пшеницею через перевиробництво у Казахстані змушені годувати і худобу. Натомість Україні бракує твердих сортів пшениці, натомість є надлишок м’якого зерна. Зараз проводяться переговори про взаємовигідний обмін продовольчими ресурсами.

Заутбек Турисбеков не агітував Україну за її вступ до Митного Союзу, у який увійшов Казахстан, чи до асоційованого членства в Євросоюзі. Це вибір українського народу. Але уряди двох наших країн налаштовані на розвиток плідного співробітництва. Товарооборот між нашими країнами у 5 мільярдів доларів не відповідає їх потенціалу і можливостям. Невдовзі планується здійснити обмін поїздками глав облдержадміністрацій для активізації міжрегіонального співробітництва, відкриття на території Казахстану спільних українсько-казахських підприємств, що матимуть величезний ринок для збуту своїх товарів.

Посол повідомив також, що Казахстан готується до події світового значення. Через чотири роки у столиці країни Астані відбудеться «ЕКСПО–2017». Очікується майже 5 мільйонів учасників та гостей із понад 100 країн світу. Основне тематичне спрямування всесвітньої виставки – «Енергія майбутнього». Попри те, що Казахстан має чималі запаси нафти і газу, тут розуміють, що вони не безмежні. Країна робить ставку на відновлювальні джерела енергії, насамперед сонячну. Не відмовляються і від атомної енергетики.

Казахський гість поцікавився у ректора Львівської політехніки Юрія Бобала, чи мають науковці університету перспективні розробки у галузі енергозаощадження. Такі напрацювання є. Юрій Бобало розповів, зокрема, про цікаве відкриття групи науковців для Тайванського дослідницького текстильного інституту. Отримано унікальні гнучкі сонячні батареї і такі ж суперконденсатори, які здатні накопичувати значно більший запас енергії, аніж звичайні конденсатори. Заутбек Турисбеков зацікавився цим інноваційним проектом і попросив Галину Маслюк підготувати пакет документів для його розгляду в Академії наук Казахстану.

У зустрічі взяв участь директор департаменту освіти та науки Львівської облдержадміністрації Михайло Брегін.

Фото:

kazconsul.com.ua/images/news/zustrich/IMG_9243.JPG

kazconsul.com.ua/images/news/zustrich/IMG_9247.JPG

kazconsul.com.ua/images/news/zustrich/IMG_9259.JPG

kazconsul.com.ua/images/news/zustrich/IMG_9263.JPG

kazconsul.com.ua/images/news/zustrich/IMG_9267.JPG

kazconsul.com.ua/images/news/zustrich/IMG_9298.JPG

kazconsul.com.ua/images/news/zustrich/IMG_9353.JPG

kazconsul.com.ua/images/news/zustrich/IMG_9365.JPG

 

Переглянути всі новини
2016
Квітень
2015
Листопад
Жовтень
Вересень
Серпень
Липень
Червень
Травень
Квітень
Березень
Лютий
Січень
2014
Грудень
Листопад
Жовтень
Вересень
Серпень
Липень
Червень
Травень
Квітень
Березень
Лютий
Січень
2013
Грудень
Листопад
Жовтень
Вересень
Серпень
Липень
Червень
Травень
Квітень
Березень
Лютий
Січень
2012
Грудень
Листопад
Жовтень
Вересень
Серпень
Липень
Червень
Травень
Квітень
Березень
Лютий
Січень
2011
Грудень
Листопад
Жовтень
Вересень
Серпень
Липень
Червень
Травень
Квітень
Березень
Лютий
Січень
2010
Грудень
Листопад
Жовтень
Вересень
Серпень
Липень
Червень
Травень
Квітень
Березень
Лютий
Січень
2009
Грудень
Листопад
Жовтень
Вересень
Серпень
Липень
Червень
Травень
Квітень
Березень
Лютий
Січень
2008
Грудень
Листопад
Жовтень
Вересень
Серпень
Липень
Лютий
Розроблено: SYMPHO GRAPHICS